Zbulohet nje elefant roze ne Afrike

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Zbulohet nje elefant roze ne Afrike


Kamera e nje studiuesi te botes se kafsheve afrikane, ka fiksuar nje elefant roze ne Botsvana. Kelyshi eshte fotografuar se bashku me nje turme prej 80 elefantesh ne Delten Okavango.

Ekspertet besojne se behet fjale per nje elefant albin, nje fenomen ky shume i rralle tek elefantet e Afrikes. Ata jane te pasigurte per shanset qe kelyshi do te kete per te mbijetuar, per shkak te diellit pervelues ne kete pjese te botes, qe mund t’i shkaktoje atij verbim dhe probleme me lekuren.

Kameramani Mike Holding, ndodhej ne Botsvana per te xhiruar nje emission per BBC-ne. Duket se elefanti foshnje ishte fshehur ne trupin e nenes per t’u mbrojtur nga dielli. Ndersa elefantet albine mund te shfaqen ne Azi, ne kontinentin afrikan kjo eshte shume e rralle.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi