Shkruan mbi torte letren e doreheqjes

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Shkruan mbi torte letren e doreheqjes
Nje burre ne San Francisko ka gjetur nje menyre te vecante per te njoftuar pronarin se kishte vendosur te linte punen. Neil Berret e shkroi letren e doreheqjes mbi nje torte, foton e se ciles ia dergoi kompanise ku punonte.

Ai vendosi te shkepuste marredheniet e punes me Hunters Point Naval Shipyard. “I dashur zoti Bowers. Pas tri vjetesh qendrimi ne kompani kam vendosur te largohem, sepse dua te kaloj me shume kohe me familjen dhe t’i kushtohem shendetit, pasi kam pasur probleme. Jam krenar qe kam qene pjese e stafit tuaj dhe uroj me te mirat per ju. Ju lutem, pranojeni kete torte si njoftim se une do ta le pozicionin tim me 27 mars. Sinqerisht W. Neil Berrett”, shkruhej mbi torte.

Menjehere pasi pane foton, mberriten dhjetera mesazhe mbeshtetjeje per Berret, por me interesanti ishte ai i nje personi qe nxitoi te aplikonte per vendin e lene bosh. Ai njoftoi se do te aplikonte per pozicionin e Berrett dhe ofronte nje version “ te pjekur” te CV-se se tij.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi