Ja qytetet me te shtrenjta te botes

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Ja qytetet me te shtrenjta te botes
Tokio, Osaka dhe Parisi jane qytetet me te shtrenjta te botes.

Keshtu rezulton nga nje studim realizuar per koston e jeteses ne keto qytete per vitin 2008, realizuar nga “Economist Intelligence Unit”.

Dy qytetet japoneze kane patur nje rritje te madhe krahasuar me 2007, duke lene pas edhe edhe qytetete te tjera teper te rendesishme.

Pas Parisit, ne vendin e katert eshte Copenhagen, qe ndiqet nga Oslo, Zyrihu, Frankfurti, Helsinki dhe Gjeneva.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi