Balena humb rrugen, noton ne gjirin e San Diegos

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Balena humb rrugen, noton ne gjirin e San Diegos
Nje balene gri, qe dyshohet te kete humbur orientimin, prej disa ditesh noton ne gjirin e San Diegos ne Kaliforni. Lajmin e kane bere te ditur autoritetet lokale.

Rojat bregdetare thane se balena gri, nje specie qe zakonisht emigron ne kete sezon, duket se ka humbur rrugen dhe gjendet prej disa ditesh ne kete zone.

Rojat kane kerkuar qe mjetet lundruese te qendrojne te pakten 100 metra larg balenes, per te mos e demtuar ate. Balena ka terhequr edhe vemendjen e shume turisteve.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi