Ferguson: “Benitez perdore kohen per futbollin…”

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Ferguson: “Benitez perdore kohen per futbollin…”
Ser Aleks Ferguson i ka adresuar nje “keshille” kolegut te tij, spanjolit Rafa Benitez, qe te beje dicka me te mire se sa te shperdoroje kohen me “lufte fjalesh”. Tekniku skocez ka pritur per te reagur ne fund pas sulmeve te perseritura te Rafa Benitezit , duke e akuzuar spanjolin per “arrogance dhe trajtim aspak sportiv te mikut te tij, Sam Allardys”. Ferguson nuk ka harruar dhe ate sulm qe shpertheu tekniku spanjol ndaj tij ne prag te Krishtlindjeve. Per Ferguson, ka ardhur koha qe tekniku i Liverpulit te beje dicka me productive duke e perdorur kohen per te miren e futbollit. “Nuk e di se cfare kerkon te arrije Rafa Benitez me sulmet qe ka ndermarre, por e kuptoje se nuk po r perdor drejte kohen, theksoi Ferguson. Ai e ka vendosur veten ne nje pozicion plot pushtet te Liverpul, deshiron te kontrolloje te gjithe levizjet ne merkaton e transferimeve.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi