Klinika amerikane ofron bebe me porosi

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Klinika amerikane ofron bebe me porosi
Nje klinike ne Los Anxhelos ofron mundesine per te prodhuar femije sipas tipareve te kerkuara.

Prinderit mjafton te zgjedhin seksin, ngjyren e syve dhe te flokeve. Foshnja e pare me porosi do te jete gati ne vitin 2010 ne Institutin e Pjellorise, qe drejtohet nga mjeku Jeff Steinberg.

Mjekeve do t’u mjaftoje te analizojne vetem nje qelize te cdo embrioni perpara se te zgjedhin ate qe do te vendosin ne mitren e nenes. Lajmi ka shkaktuar polemika ne SHBA. Realizimi i kesaj metode bazohet ne nje teknike laboratorike qe quhet diagnoza e paratransplantimit gjenetik, qe konsiston ne testimin e nje qelize nga nje embrion i hershem, perpara se te vendoset ne mitren e nenes.

Ne kete menyre jo vetem qe seleksionohet embrioni me i shendetshem, por mjeket zgjedhin nje embrion me tiparet qe kerkon prindi dhe skarcojne te tjeret.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi