Geisha ne nje dite, kursi kushton 100 euro

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Geisha ne nje dite, kursi kushton 100 euro
100 euro mjaftojne per t’u bere geishe dhe per te mesuar sekretet e profesionit brenda nje dite. Kjo eshte oferta e bere se fundi nga nje pike turistike ne Ito, ne Japonine qendrore, e cila drejton akademine e geishave dhe synon te zhvilloje artin e harruar.

Vajzat studente te ketij kursi te vecante te tradites japoneze mund te zgjedhin nje nder dy opisone per te mesuar ne nje ose dy dite dhe per te paguar perkatesisht 104 dhe 154 euro.

Programi parashikon mundesine e mesimit te veshjes tradicionale, kimonose, qe kerkon te pakten 1 ore kohe. Nuk mungojne as leksionet per trukun e vecnate dhe te trajtimit te trupit, si dhe mesimet e kercimit dhe te kenges.

“Shpresoj qe vajzat tona ta kuptojne sekretin e bukurise se ketyre grave japoneze”, tha Hiromitsu Mushiaki, nje nga organizatoret e akademise.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi