Vidhte statujat e Budes per tu lutur

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Vidhte statujat e Budes per tu lutur
Nje sipermarres japonez 59-vjecar eshte arrestuar, pasi kishte grabitur disa statuja antike te Budes nga nje tempull i njohur ne Kyoto.

Policia sekuestroi ne shtepine e tij 20 statuja te shenjta dhe tre piktura antike, qe ishin zhdukur nga tempuj te tjere muajt e fundit. Gjate marrjes ne pyetje, i arrestuari tha se i kishte kryer grabitjet me qellimin per t’u lutur.

Itsuo Abe, qe drejton nje kompani te riparimit te distributoreve automatike, kishte vjedhur nje statuje druri nga tempulli budist Kenninji dhe ishte filmuar nga kamerat e sigurise. Xhirimet cuan edhe ne identifikimin dhe arrestimin e hajdutit misterioz.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi