Papagalli debohet nga fusha e futbollit se imiton arbitrin

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Papagalli debohet nga fusha e futbollit se imiton arbitrin
Një papagall shkaktoi kaos të vërtetë gjatë një ndeshjeje futbolli në Angli. Papagalli, Me-Tu ishte i shoqëruar nga e zonja e tij, Irene Kerrigan, në ndeshjen mes dy klubeve angleze të futbollit, Hertfordshire Rangers dhe Hatfield Town. Arbitri 45-vjeçar, Gary Bailey, ka thënë për gazetën “Daily Mirror”: “Nuk kam parë ndonjëherë gjëra si këto. Kjo grua po qëndronte pranë vijës anësore dhe papritur nxori këtë papagall të madh të gjelbër. Çdo herë që fishkëlleja, zogu lëshonte po të njëjtin zë. Të gjithë lojtarët ndaleshin dhe unë ndërpreva lojën”. “Nuk më ka ndodhë asnjëherë më parë që të largojë nga fusha një papagall”, përfundon ai.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi