Policia akuzohet se lyen adoleshentet me spraj

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Policia akuzohet se lyen adoleshentet me spraj
Policia meksikane akuzohet se lyen me bojë të rinjtë që ndalohen se shkruajnë grafiti në mur. Katër adoleshentë thonë se policia në qytetin verior të Meksisë, Monterrey, i ka lyer flokët, këpucët dhe krahët, që të mësonin të mos bënin grafiti në muret e pronës së tjetërkujt. Emilio Alfaro nga Nuevo Leon, komisioneri i të drejtave të njeriut, thotë se adoleshentët janë ankuar për arsye se policia në Guadalupe i ka goditur dhe i ka lyer me kanoçet me spraj pasi i ka ndalur për vandalizëm. Të rinjtë janë të moshës 14 dhe 16 vjeç dhe kanë çuar në polici fotot me kokën e ngjyrosur si provë.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi