Nuk me pushon dot nga puna, jam i dehur

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Nuk me pushon dot nga puna, jam i dehur
Të gjithë në Peru! Gjykata kushtetuese e këtij shteti të Amerikës Jugore ua ndalon punëdhënësve të pushojnë punëtorët e tyre nga puna për shkak të dehjes në vendin e punës. “Në vendimin pa precedent në histori”, ka reaguar qeveria duke tërhequr vëmendjen për pasojat e mundshme me rrezik. Shkak për këtë është bërë Pablo Cayo, i cili punonte në drejtorinë komunale të qytetit Chorrillos dhe është përjashtuar nga puna sepse është kapur i dehur në vendin e punës. Gjykata kushtetuese ka vlerësuar se largimi nga puna ka qenë i padrejtë, pasi i dehuri Pablo nuk i ka bërë askujt dëm me pak alkool në gjak.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi