Roma shpreson, fiton me Lecen

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

20042009

Mesazh 

Roma shpreson, fiton me Lecen
http://www.imagebee.net/images/bxyko539hcerjzjpna62.jpg

Roma ka mundur 3-2 Lecen dhe vazhdon te shpresoje per vendin e katert ne klasifikim.

Edhe pse me shume mungesa per shkak te demtimeve dhe skualifikimeve, ekipi i Spaletit eshte udhehequr drejt fitores nga kapiteni Toti i cili me dygoleshin e tij ne kete ndeshje, futet mes 10 golashenuesve me te mire ne gjithe historine e Serise A.

Sfida perballe Leces u duk se u mbyll qe ne minuten e 13-te, pasi Roma shenoi dy gola.

Por miqte rihapen ndeshjen duke barazuar me Munarin dhe Papadopulos.

Ne te 59-en minute, Toti shenoi golin e fitores, gol i kontestuar shume nga futbollistet e Leces.

Fiorentina ka bere nje hap fals pasi eshte mundur nga Udineze me rezultatin 3-1.

Edhe pse me Mutun dhe Montolivon ne formacion, ekipi i Prandelit nuk ka mundur per asnje moment te vendose diktatin ne fushe.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi