Valencia fiton derbin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

20042009

Mesazh 

Valencia fiton derbin
Skuadra e Valencias ka shënuar fitore me rezultat prej 3-1 në ndeshjen e zhvilluar të dielën në Mestalla kundër Sevillas.

Mysafirët nga Sevilla shënuan të parët me anë të Julien Escudes (9’), mirëpo ky ishte i vetmi gol që shënoi skuadra andaluziane në këtë përballje.

Pa përfunduar pjesa e parë (45’+2) u akordua një penallti në favor të vendasve, të cilin e shndërroi në gol David Villa.

Në pjesën e dytë u akordua sërish penallti për Los Che, ndërsa këtë radhë ekzekutues ishte Mata (83’).

Rezultatin përfundimtar në këtë ndeshje me shumë kartonë të verdhë dhe një të kuq (Adriano Correia, 44’), e vendosi Pablo Hernandez (90’+3).
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi