NBA: Celtics barazon ndeshjet

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21042009

Mesazh 

NBA: Celtics barazon ndeshjet
Ray Allen ka shënuar tre pikë në sekondat e fundit të ndeshjes, për t’i dhënë fitoren 118-115 kampionit në fuqi të NBA-së, Boston Celtics, ndaj Chicago Bulls dhe për të barazuar kështu serinë e ndeshjeve të rundit të parë të play-offit në 1-1.

Allen, i cili shënoi 30 pikë gjatë ndeshjes, theu barazimin 115-115 duke shënuar trepikëshin e dytë në mbrëmje brenda 23 sekondash për Bostonin. Në radhët e Chicago, Ben Godon ishte më i sakti duke shënuar pikët më të larta në karrierë, 42 pikë.

Në ndeshjen tjetër të sotme të Konferencës Perëndimore, San Antonio Spurs ka shkatërruar Dallas Mavericks me rezultat 105-84 falë 38 pikëve të Tony Parker, po ashtu duke barazuar serinë në 1-1. Tim Duncan kontribuoi me 13 pikë, 11 kërcime dhe pesë asitime.
Jason Terry ishte më i sakti tek Mavericks me 16 pikë, ndërsa Dirk Nowitzki kontribuoi me 14.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi