Serie A: 11-shja më e mirë e javës së 32-të

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21042009

Mesazh 

Serie A: 11-shja më e mirë e javës së 32-të


Milani shkatërroi Torinon në San Siro me rezultat 5-1 dhe është i pranishëm me më së shumti lojtarë, gjithsej tre, në formacionin e javës në Serie A.

Filippo shënoi hat-trick për Milanin dhe s’kishte si të lihej anash, duke qenë i shoqëruar para golit nga sulmuesi i Chievos, Sergio Pellisier.

Dyshja përkrahet edhe nga një sulmues dytësor dhe ky është kapiteni i Romës, Francesco Totti.

Në vijim 11-shja më e mirë e javës në Serie A:

Portier: Christian Puggioni (Reggina)

Mbrojtës: Mathieu Flamini (Milan); Simon Kjaer (Palermo); Walter Samuel (Inter)

Mesfushorë: David Beckham (Milan); Gateano D’Agostino (Udinese); Fabio Liverani (Palermo); Andrea Lazzari (Cagliari)

Mesfushorë sulmues: Francesco Totti (Roma);

Sulmues: Filippo Inzaghi (Milan); Sergio Pellissier (Chievo)

Formacioni: 3-4-1-2

Puggioni

Flamini - Kjaer - Samuel

Beckham - D'Agostino - Liverani - Lazzari

Totti

Inzaghi - Pellissier
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi