Premier League: Ekipi i javës së 33-të

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21042009

Mesazh 

Premier League: Ekipi i javës së 33-të

Me mungesat e ndeshjeve të top ekipeve në Ligën Premier, në 11-shen e javës do të mungojnë edhe top futbollistët që zakonisht jemi mësuar t’i shohim dhe kjo u ka dhënë rast emrave të tjerë më pak të njohur.

Si gjithmonë, Eurosport bën përzgjedhjen e lojtarëve më të mirë të javës duke u bazuar në vlerësimet e gazetave më të lexuara në Angli, dhe përzgjedhja e kësaj jave duket kështu:

Portier: Mark Schwarzer (Fulham)

Mbrojtës: John Paintsil (Fulham); Brede Hangeland (Fulham); Aaron Hughes (Fulham); Danny Collins (Sunderland)

Mesfushorë: Liam Lawrence (Stoke); Chris Brunt (West Brom); Tom Huddlestone (Tottenham); Niko Kranjcar (Portsmouth)

Mesfushor sulmues: Tuncay Sanli (Middlesbrough)

Sulmues: Robinho (Manchester City)

Formacioni 4-4-1-1

Schwarzer


Paintsil – Hangeland – Hughes – Collins


Lawrence – Brunt – Huddlestone – Kranjcar


Sanli


Robinho
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi