La Liga: Ekipi më i mirë i javës së 31-të

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21042009

Mesazh 

La Liga: Ekipi më i mirë i javës së 31-të

Real Madridi dhe Barcelona vazhdojnë me fitore të ngjashme, kësaj here minimale dhe që të dyja në udhëtime, ndaj Recreativo Huelva, respektivisht Getafes, ndërsa në derbin e javës Valencia doli fituese ndaj Sevillas.

Lideri i La Ligës është i pranishëm me dy lojtarë në formacionin më të mirë të javës (Messi dhe Iniesta), ndërsa kampioni në fuqi është me vetëm një lojtar (Marcelo), sa edhe Valencia (David Silva).

Formacioni më i mirë i javës në La Liga:

Portier: Daniel Aranzubia (Deportivo La Coruna)

Mbrojtës: Luis Perea (Atletico Madrid); Borja (Valladolid); Marcelo (Real Madrid)

Mesfushorë: Andres Iniesta (Barcelona); Achille Emana (Real Betis); Ever Banega (Atletico Madrid); David Silva (Valencia)

Sulmues: Lionel Messi (Barcelona); Alvaro Negredo (Almeria); Ivan Alonso (Espanyol)

Formacioni 3-4-3:

Aranzubia

Perea – Borja – Marcelo

Iniesta – Emana – Banega – Silva

Messi - Negredo – robben
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi