Racizmi ne futboll, Platini: Te merren masa

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Racizmi ne futboll, Platini: Te merren masa
Pas shfaqjes se racizimit ne Itali dhe zhurmes se krijuar me ceshtjen "Baloteli", ka nderhyre edhe presidenti i UEFA-s, Mishel Platini.

Per Platini, gjyqtaret duhet te nderpresin ndeshjen per 10 minuta ne shenje paralajmerimi per korret raciste.

Baloteli, futbollist i Interit ka lindur ne Itali, po origjina e tij eshte nga Gana. Ai ka qene autori i golit ne takimin me Juventusin. Tifozet juventine kane mbajtur ne duar nje parrulle ku shkruhej: “Nuk ekziston italian me ngjyre”.

Per kete ngjarje Federata italiane e ka denuar skuadren e Juventusit me nje ndeshje pa tifoze.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi