Saki: “Barcelona e Guardioles me e mire se Milani im”

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Saki: “Barcelona e Guardioles me e mire se Milani im”
Barcelona e Pep Guardioles nuk mund te krahasohet me skuadren enderr te Johan Krujif. Por tani skuadra katalanase ka lene pas dhe kuq e zinjte e Sakit fitues te padiskutueshem ne fund te viteve ’80. Ish-tekniku i Milanit qe ishte drejtor sportiv dhe te Real i Madridit, Arrigo Saki nuk i ka kuersyer vleresimet per Barcelonen e Pep Guardioles qe ecen ne pisten e tre trofeve permes nje futboll shume terheqes. Shume analiste e kane krahasuar Barcelonen aktuale te Pep Guardioles me ate te Johan Krujifit ne fillimin e viteve ‘90, e quajtur “skuader-enderr”. Dhe tani lihet pas nje legjende, si Milan i pathyeshem ne fundin e viteve ’80. Per kete firmos vete Arrigo Saki. “Kjo Barcelone po luan futbollin me te bukur, me nje prekje topi. Duke ushtruar presion mbi kundershtarin, duke rimarre me shpejtesi topin e humbur.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi