Tottenham në kërkim të Beckhamit

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Tottenham në kërkim të Beckhamit
Sipas tabloidit britanik "The Sun", Tottenham Hotspur planifikon të bëjë ofertë për mesfushorin anglez David Beckham.

Spursat planifikojnë të shpenzojnë afër 45 milionë euro gjatë afatit kalimtar veror, që në sezonin e ardhshëm të kërkojnë një pozitë që çon në Ligën e Kampionëve.

Njoftohet se Harry Redknapp ka bërë listën e ngushtë të lojtarëve të cilët dëshiron t’i transferojë, ndërsa njëri prej tyre është ish-mesfushori i Manchester Unitedit dhe Real Madridit, David Beckham.

33-vjeçari aktualisht është i huazuar te Milani nga skuadra amerikane LA Galaxy, të cilës duhet t’i kthehet në qershor. Megjithatë dëshira e Beckhamit për të qenë pjesë e Kampionatit Botëror 2010 do ta detyrojë të qëndrojë në një skuadër evropiane, prandaj Tottenham planifikon të ndërhyjë për ta kthyer atë në Ligën Premier.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi