Blluci me buzë me tërheqse ne Hollivud...

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Blluci me buzë me tërheqse ne Hollivud...
Jo përmes sondazheve ose votave në internet, por nëpërmjet një formule shkencore, ka rezultuar se buzët më të bukura mes gjithë yjeve të kinemasë botërore i ka aktorja italiane, Monika Belluçi.

Ekspertja amerikane, doktoresha Kendra Shmid, përmes një softueri, ka testuar buzët e yjeve kinematografikë. Programi përdor një formulë shkencore dhe i jep një votë buzëve, duke u bazuar te përmasat, format mishtore, ngjyra dhe konturat. "Është softuer i parë në botë që jep të dhëna biometrike duke përdorur formulat dhe analizuar buzët nëpërmjet karakteristikave të tyre", u shpreh Shmid. Sipas studimit shkencor, Belluçi ka marrë 10 pikë të plota. "Buzët e saj janë të plota, të buta dhe proporcionalisht ideale", u shpreh Shmid. Në vendin e dytë është bukuroshja Skarlet Xhohanson, pastaj vjen Halle Berri, ndërsa pesëshen e rrumbullakon Bejons Noules dhe zeshkania Anxhelina Zholi.
avatar
lirim
Fillestar/e
Fillestar/e

Numri i postimeve : 23
Registration date : 22/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi