Elvana zgjedh koncertin para albimeve,por jo kenge popullore...

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Elvana zgjedh koncertin para albimeve,por jo kenge popullore...
Këngëtarja shumë e pëlqyer nga Shqipëria, Elvana Gjata, ka zgjedhur mënyrën e zakonshme të shumicës së këngëtarëve shqiptarë për të vazhduar drejt suksesit- dhe kjo është mbajtja e koncerteve, duke pasur parasysh se albumet kopjohen dhe nuk shiten.

Elvana e ka pasur të vështirë në fillim të joshë publikun me zhanrin e saj muzikor, sidomos shqiptarët që jetojnë në diasporë, por me kalimin e kohës ajo është bërë njëra nga këngëtaret më të pëlqyera anekënd botës shqiptare.

Këngëtarja e hitit të fundit “Nuk jam më” pohon se nuk mund të këndojë muzikë popullore për faktin se thjeshtë nuk i përshtatet, por ka premtuar se në albumin e dytë do të përfshijë një kolazh të Parashqevi Simakut, e cila ka qenë këngëtarja e saj e preferuar që nga mosha e re, njofton suplementi “Panorama Plus”
avatar
lirim
Fillestar/e
Fillestar/e

Numri i postimeve : 23
Registration date : 22/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi