Beckham lufton malarien

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Beckham lufton malarien
Ylli i futbollit, David Beckham, është zotuar të ndihmojë Kryeministrin britanik Gordon Brown në luftën ndaj malaries, në tentim për të kursyer mijëra jetë në botë.

Bukuroshi është bashkuar me liderin britanik për të lansuar kampanjën anti-malarie, “Malaria No More UK”, në pëpjekje për të zhdukur këtë sëmundje në zonat me rrezik të lartë.

Edhe pse është lehtësisht e mjekueshme, kjo sëmundje rrezikon të prekë gjysmën e popullatës në botë.

“Është vërtet e pabesueshme të mendosh se mund ta ndalosh këtë sëmundje vrasëse përgjithmonë dhe është aq e thjeshtë për t’u bërë. Për më pak se çmimi i futbollit, ju mund të mbroni një familje nga vdekja. Kërkoj nga publiku britanik të përkrahë kampanjën, për të kursyer jetëra dhe për të zhdukur malarien”, ka thënë Beckham.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi