Një muaj ha në McDonald’s dhe dobësohet për shtatë kilogramë

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Një muaj ha në McDonald’s dhe dobësohet për shtatë kilogramë
Mëngjesi, dreka e darka në McDonald’s sigurisht nuk është ushqim të cilin ndokush do t’ia preferonte njeriut që dëshiron të heq kilogramët e tepërt. Mirëpo, 40-vjeçari Doug Logeais, i varur nga ushqimi i shpejtë në McDonald's, ka arritur që me këtë lloj ushqimi të heq madje shtatë kilogramë.

Një muaj ditë është ushqyer me “ushqim të shëndoshë” nga McDonald's, e në menynë e tij kryesisht janë gjetur sallatat. Megjithatë, një herë në javë ia ka lejuar vetes ndonjë ëmbëlsirë, e në tërësi ka hequr dorë nga patateve të skuqura, të cilat përndryshe i adhuron. Natyrisht, pa ushtrime trupore një tentim i tillë nuk do të kishte sukses.

Tërë jetën ka luftuar me kilogramë të tepërt, e kur e ka parë se me 175 centimetrat e tij ka 97 kilogramë, e ka kuptuar se ka ardhur koha për dietë. Dietat e mëhershme nuk i kanë pasur sukses sepse nuk ka mundur t’i rezistojë ushqimit nga McDonald's.

Çelësi i dietës së tij ka qenë kontrolli ndaj asaj me çfarë është ushqyer dhe tentimi që të jetë sa më i shëndetshëm.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi