Arbitri fle gjatë kohës së ndeshjes

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Arbitri fle gjatë kohës së ndeshjes
Ndeshja e futbollit të ligës së tretë argjentinase, e cila të dielën është dashur të luhet në mes të Alumni de Villas dhe Racing de Cordoba, është vonuar për shkak të mosardhjes së arbitrit.

Siç shkruan agjencia e lajmeve Reuters, e cila thirret në burime brenda klubit, arbitri Ariel Montero kishte fjetur në shtëpinë e tij, rreth 650 kilometra larg nga vendi ku duhej të referonte.

Kolegët e brengosur e kanë thirrur dy orë më herët para fillimit të ndeshjes dhe kanë arritur ta zgjojnë, por nuk ka pasur gjasa që ai të arrijë në stadium.

Gazeta argjentinase “Claris” shkruan se rreth 1.000 adhurues kishin udhëtuar për ta parë ndeshjen, derisa adhuruesit vendas nuk dëshironin arbitër zëvendësues.

Policia e cila po siguronte duelin në mes dy klubeve nuk ka lejuar që fillimi i ndeshjes për disa orë, por sigurisht do të përcaktohet ndeshje e re në mes të dy ekipeve.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi