Transportues ajror vetëm për kafshë shtëpiake

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Transportues ajror vetëm për kafshë shtëpiake
Një çift amerikan ka themeluar kompaninë e parë ajrore vetëm për transportimin e kafshëve shtëpiake, njofton BBC.

Në aeroplanin e kompanisë “Pet Airways” nga Delray Beach në Florida, të gjitha kafshët shtëpiake janë të vendosura në kabinën e udhëtarëve nga e cila janë larguar ulëset, derisa pronarëve nuk u lejohet hyrja.

Themeluesit Dan Wiesel e Alysa Binder, të cilët thonë se deri tek ideja kanë ardhur kur po planifikonin të udhëtonin me qenin e tyre, pohojnë se fluturakja është e përpunuar posaçërisht për fluturim të sigurt dhe të rehatshëm të kafshëve shtëpiake.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi