Hanover, kontrate e re 2 vjecare per Altin Lalen

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23042009

Mesazh 

Hanover, kontrate e re 2 vjecare per Altin Lalen
Presidenti i Hanoverit eshte i gatshem te pranoje nje zgjatje 2 vjecare te kontrates per shqiptarin Altin Lala por me ulje page.

33 vjecari kuqezi aktivizohet qe prej 11 sezonesh ne ekipin e Bundesliges ku mban edhe shiritin e kapitenit. Ne politiken e uljes se pagave eshte perfshire edhe veterani tjeter Jiri Shtajner. Nderkohe, tifozet ultras te skuadres e kane mirepritur vendimin e presidentit Martin Kind, për të rinovuar kontratën me Lalën.

Ky eshte nje nga sezonet me te veshtire te mesfushorit shqiptar ne Bundeslige pasi prania e tij ne fushe eshte kushtezuar nga nje demtim i gjate disamujor. “Unë do të jem shumë shpejt plotësisht gati. Dhe kur unë të jem sërish ne formen time te plote, dëshiroj edhe të luaj. Unë nuk kam përfunduar ende”, shprehet Lala.

visar
Anetar/e 33 %
Anetar/e 33 %

Numri i postimeve : 98
Registration date : 16/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi