Liverpuli barazon 4-4 me Arsenalin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23042009

Mesazh 

Liverpuli barazon 4-4 me Arsenalin
Nuk ka nxjerre asnje fitues supersfida e javes se 33-te e Premier Liges mes Liverpulit dhe Arsenalit e cila perfundoi ne barazim 4-4.

Arshavin ka qene heroi i ndeshjes per skuadren e Vengerit pasi shenoi te katert golat. E fillon pikerisht ai ne minuten e 36-te te pjeses se pare ne momentin me te mire te Liverpulit.

Me fillimin e pjeses se dyte Torres barazon shifrat dhe vetem pak minuta me pas Benajun kalon vendasit ne avantazh.

Permbysja e rezultatit zgjati shume pak, Arshavin i kunderpergjigjet jo vetem duke barazuar shifrat ne 2-2, por duke shenuar edhe golin e trete dhe kembenguljes per te shenuar i pergjigjet serish lojtari rus me golin e katert.

Por per asnje moment skuadra e Benitezit nuk u dorezua dhe besoi deri ne fund.

Ishte serish dyshja Torres Benajun qe barazon shifrat, duke dale te pakten me nje pike nga kjo jave, ne pritje te ndeshjeve te tjera qe do te luhen diten e merkure.

Nderkohe ne Primera Division, Reali me veshtiresi arrin te thyej Getafen 3-2.

Ka qene pikerisht kjo e fundit qe kalon e para ne avantazh me Soldadon, ish-lojtarin e madrileneve.

Ne mbylljen e 45 minuteshit te pare, Higuain me kembengulje dhe me force vjedh nje top ne zone dhe barazon ne 1-1.

Pjesa e dyte me raste nga te dyja skuadrat u zhbllokua ne 10 minuteshin e fundit ku u shenuan 3 gola.

Albin ne minuten e 83-te kalon serish Getafen ne avantazh, por 3 minuta me pas Guti barazon ne 2-2.

Nderkohe qe Kaskero per skuadren mike humbet nje 11-metersh duke e ekzagjeruar me goditjen, Higuain nuk gabon dhe i jep fitoren madrileneve qe vazhdojne te shpresojne ne luften per kampionat ne pritje te ndeshjes se Barcelones diten e merkure.

visar
Anetar/e 33 %
Anetar/e 33 %

Numri i postimeve : 98
Registration date : 16/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi