Han aplikon për punë te Kameruni?

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23042009

Mesazh 

Han aplikon për punë te Kameruni?


Pas largimit nga Shqipëria, Ari Han ka filluar të kërkojë një tjetër vend pune.

Ai konfirmoi kontaktet me Kinën, ndërkohë që në përfundim të eliminatoreve të Botërorit 2010 u ngrit edhe hipoteza për të punuar me Kombëtaren e Iranit.

Së fundmi, emri i holandezit, që dha dorëheqjen nga stoli kuqezi, duke e drejtuar skuadrën në një fitore në shtatë takime zyrtare, është lidhur me Kamerunin.

Në të kaluarën Han e ka drejtuar përfaqësuesen e “luanëve” dhe fakti që trajneri nuk është i impenjuar ka nxitur spekulime në vendin afrikan. Sipas “camer-sport.be”, rezultatet e dobëta që 60-vjeçari arriti me Shqipërinë, nuk do ta ndalojnë të aplikojë për punë te skuadra ku luajnë Samuel Eto’o dhe shumë yje të tjerë të arenës ndërkombëtare. Ndryshe nga realiteti në Evropë, ai mund të përfitojë nga mentaliteti i futbollit afrikan, ku janë të rralla rastet kur trajneri “kryqëzohet” për rezultate të dobëta.

“Kushtet e punës janë më fleksibël dhe nuk duhet të habitemi nëse Han kërkon të kthehet”, citonte sajti elektronik.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi