Manchester United mund Portsmouthin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23042009

Mesazh 

Manchester United mund Portsmouthin


Manchester United ka mundur 2-0 Portsmouthin dhe tashme edhe pse me 1 ndeshje me pak e sheh veten ne krye te Premier League, 3 pike larg Liverpoolit te vendit te dyte.

Skuadra e Ser Aleks Ferguson ka arritur te shenoje ne cdo pjese me Rooney ne minuten e 9 dhe Carrick ne fund te ndeshjes.

Everton ka ndalur ne nje barazim pa gola Chelsean, skuader e cila merr nen drejtimin e holandezit Hiddink merr barazimin e pare ne kampionat.

Edhe pse kane qene me dominues dhe kerkues ne lojen e tyre, londinezet jane treguar te paqarte perpara portes se Everton, duke iu kenaqur 1 pike ne Stemford Brixh.

Kjo sfide konsiderohej nga dy trajneret dhe si nje prove para finales se FA-CUP e cila do te luhet me 30 maj ne Uembli.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi