Josa fiton betejen me Elbasanin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23042009

Mesazh 

Josa fiton betejen me Elbasanin


Mirel Josa ka fituar “betejen” personale me Elbasanin.

Pasi u shkarkua nga skuadra ne javen e 19-te te Kategorise Superiore, me vendim te bordit drejtues te klubit, tekniku e ka ndjekur çeshtjen ne komisionet e FSHF-se, duke kerkuar demshperblim per prishje te njeanshme te kontrates.


Me ne fund, pas afro 80 ditesh, e drejta u vendos ne vend. “Edhe pse triumfi i Joses mund te cilesohet ‘gjysmak’, eshte vendosur te pranohet pjeserisht kerkesa e trajnerit Mirel Josa dhe detyrohet Elbasani t’i paguaje tri rroga mujore, me vlere te pergjithshme 750 mije leke te reja”, citohej ne vendimin e Komisionit te Disiplines.

45-vjeçari behet trajneri i dyte shqiptar ne kete sezon qe perfiton pagesen e disa rrogave nga klubi qe e largoi. Perpara ketij rasti, Flamurtari u detyrua t’i paguante tri rroga Eqerem Memushit.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi