Letra Dashurie

Shko poshtë

Letra Dashurie

Mesazh nga mendy prej Thu Mar 19, 2009 1:14 am

Ty të dua

Ty të pres

Mos dashuro tjetër

Se për ty do të vdes.Si valët e detitë

Si uji që buronë

Dashurija jonë

Gjithmon do të vazhdoj.Në fundë të botës

E kudo që të

Jeshë dashurinë

Time në zemër ta keshë.Vështir është vdekja,

Vështir dhe urija,

Por më vështir qenka

Të vuajshë nga dashurija.
Për ty jetoj,

Për ty vuaj,

Këto kujtime

Për ty i shkruaj.Sa ditë e bukurë

Është edhe kjo ditë e qetë

I shkruaj të dashuritë

Që më do për jetë .Ujin kurë ta pijë

Gotën e shtrëngoj

Dashurin tënde

Vdes e se harroj.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi