Furman ka vendosur rekordin e 100 botëror

Shko poshtë

23042009

Mesazh 

Furman ka vendosur rekordin e 100 botëror
Nju Jorkezi Ashrita Furman ka vendosur rekordin e 100 botëror. Ai organizoi me sukses leximin e të njëjtës poezi në 111 gjuhë të ndryshme të botës, duke rrëmbyer kështu, një tjetër rekord Guinness. Furman, mbetet kështu, njeriu i vetëm me më shumë rekorde botërore. Ai lexoi në Manhatan, poezinë ‘E çmueshmja’ të filozofit indian dhe spiritualistit Sri Chinmoy, duke dashur të shpaloste edhe mesazhin për paqe dhe unitet në botë, atë që përbënte edhe lajtmotivin e poezisë.

visar
Anetar/e 33 %
Anetar/e 33 %

Numri i postimeve : 98
Registration date : 16/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi