Edhe qentë po goditen nga kriza ekonomike

Shko poshtë

23042009

Mesazh 

Edhe qentë po goditen nga kriza ekonomike
Miku më besnik i njeriut, qeni, duket se e ka pësuar keq. Kafshët shtëpiake në përgjithësi, po lihen në harresë e madje po braktisen për shkak të recesionit ekonomik. Impakti fatal i rënies ekonomike ka bërë që shumë familje, ti nxjerrin jashtë kafshët e tyre, duke i dorëzuar në strehimore. Në SHBA, qytetarët e pyetur thonë se nuk mund tu shtojnë sakrificave të tyre për ti mbijetuar krizës, edhe një sakrificë më shumë, për mbajtjen e kafshëve shtëpiake. Fatkeqësisht kafshët ndonjëherë përfundojnë si qen endacakë. Më të prekura nga ky fenomen, janë New Jersey, Detroit, Las Vegas dhe Atlanta.

visar
Anetar/e 33 %
Anetar/e 33 %

Numri i postimeve : 98
Registration date : 16/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi