Real Madrid, Perez premton David Beckham

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

Real Madrid, Perez premton David Beckham
Ndoshta Real Madrid ka bere gabim qe lejoi David Beckham te transferohej ne SHBA para nje viti, pasi tashme ai shihet si nje element ende i vlefshem per mesfushen “merengues”.

Pasi mberriti ne Evrope duke u bashkuar me Milanin, Beckham ka treguar se eshte ende ne gjendje te luaje ne nivele te larta dhe ky detaj nuk ka kaluar pa i rene ne sy kandidatit kryesor per te marre presidencen, Florentino Perez. Sipas tabloidit “Sun”, Beckham eshte premtimi i fundit ne rendin kohor te Perez, i cili mendon te rindertoje nje skuader “galaktike”.

David Beckham u transferua ne Madrid gjate vitit 2003 pasi u ble per 35 milione euro nga Manchester United, ndersa tashme ai mund te transferohet per vetem 11 milione euro ne “Bernabeu” ku kaloi nje pjese te mire te karrieres se tij ne nivelet me te larta te futbollit boteror.

Kontaktet duhet te nisin pikerisht me klubin e Galaxy ku lojtari anglez ka nje kontrate afatgjate. Nga ana tjeter, nje pengese mund te jete edhe Milan, skuadra ku Beckham do qendroje deri ne muajin qershor
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi