Komenti per martesat gay i kushton kuroren e Miss-it

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

23042009

Mesazh 

Komenti per martesat gay i kushton kuroren e Miss-it


E klasifikuara e dyte ne konkursin Miss USA ka deklaruar se kundershtimi prej saj i martesave mes homoseksualeve, i ka kushtuar fitoren e kurores.

Gjate konkursit te bukurise, Carrie Prejean, Miss Kalifornia, tha se besonte qe martesa duhet te ekzistoje vetem mes nje burri dhe nje gruaje. Ajo u pyet per kete teme nga njeri prej pjesetareve te jurise.

"Pergjigja ime me kushtoi kuroren”, tha Prejean pas konkursit. "Jetojme ne nje toke ku mund te zgjedhim martesat mes te njejtit seks, ose mes sekseve te ndryshme. Por une besoj se martesa duhet te jete vetem mes nje mashkulli dhe nje femre. Nuk dua te ofendoj askend, por keshtu jam rritur”.

Komentet e Miss-it u pasuan nga pasthirrma perbuzese dhe duartrokitje te audiences. Njeri nder pjesetaret e jurise tha se pak minuta perpara pergjigjes, Miss Kalifornia shihej si pretendentja kryesore per titullin, por pergjigjja e saj shkaktoi zemerimin e miliona homoseksualeve dhe lesbikeve ne SHBA, te familjeve dhe mbeshtetesve te tyre.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi