“Fiks Fare” zbulon falsifikimin e medaljeve

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

“Fiks Fare” zbulon falsifikimin e medaljeve


Ministria e Mbrojtjes, ne vend te dekoratave jep mbajtese celesash.

Dekoratat qe ndan kjo ministri nuk permbushin 72 kerkesat qe duhen per te prodhuar nje medalje, te percaktuara nga ligji 9215 “Per medaljet per personelin e Forcave te Armatosura te Republikes se Shqiperise”.

Ato nuk kane ansje vlere dhe nuk kane te gdhendura simbolet. Ne vijim te investigimit ne kete drejtim, “Fiks Fare” gjeti personin qe furnizon me keto dekorata Ministrine e Mbrojtjes, si dhe vendin ku ai i blen.Gazetaret e “Fiks Fare” gjeten ne Stamboll punishten qe prodhon keto dekorata, te cilat kane edhe fotokopjen e katalogur te medaljeve shqiptare, i miratuar nga Keshilli i Ministrave te Shqiperise.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi