Benzema mban Tevez tek Manchester United

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

Benzema mban Tevez tek Manchester UnitedQellimi i Karim Benzema per te qendruar edhe nje sezon ne France me Lionin ka bere qe Ferguson te nderroje mendje per Carlos Tevez.

Tekniku i Manchester United qe shpresonte te bashkonte me skuadren sulmuesin francez, ka bere nje hap pas per argjentinasin qe kerkohej nga Interi. “Ndihem mire ketu pasi skuadra merr pjese cdo vit ne Champions League. Do jem pjese e Lionit edhe gjate sezonit te ardhshem. Jam 21 vjec dhe kam shume vite perpara per te arritur ne nivelet maksimale”, u shpreh para pak ditesh Benzema, duke i mbyllur deren ofertave te ndryshme mes te cilave edhe asaj te Manchester.Per lojtarin francez, shoqeria angleze kishte menduar nje oferte prej 30 milione sterlinash, por vendimi i lojtarit ka bere qe Ferguson te mendoje te mbaje te njejtin grup. Sipas gazetes “Manchester Evening News”, kete vere mund te arrihet marreveshja me argjentinasin, i cili kishte bere valixhet gati per t’u larguar, duke pare edhe konkurrencen e madhe ne sulmin e perbere nga dyshja Rooney-Berbatov.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi