Serie A: Më të mirët e javës së 28-të

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

Serie A: Më të mirët e javës së 28-të


Gjatë javës së 28 në Serie A, Interi e ka mposhtur Fiorentinën në ndeshjen kryesore të kësaj jave për të mbajtur diferencën prej shtatë pikësh ndaj Juventusit. Zonja e Vjetër ka shënuar fitore të lartë kundër Bolognas, ndërsa Milani e ka dërrmuar Sienan. Derisa Fiorentina është mposhtur dhe Roma ka barazuar në fushë të Sampdorias, nga kjo ka përfituar Genoa, e cila pas fitores kundër Cagliarit, është vendosur në vendin e katërt me dy pikë më tepër se Viola dhe Giallorossët.

Formacioni më i mirë i javës së 28-të në Serie A (3-4-3):

Portier: Rubinho (Genoa)

Mbrojtës: Nicolas Frey (Chievo), Christian Panucci (Roma), Walter Samuel (Inter)

Mesfushorë: Ruben Olivera (Genoa), Tiberio Guarente (Atalanta), Andrea Pirlo (Milan), Sebastian Giovinco (Juventus)

Sulmues: Antonio Cassano (Sampdoria), Filippo Inzaghi (Milan), Alexandre Pato (Milan)
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi