Mukaj: Sot na duhet vetem fitorja

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

25042009

Mesazh 

Mukaj: Sot na duhet vetem fitorja


Kampionati po shkon drejt fundit dhe skuadrat jane te perqendruara me shume se kurre ne realizimin e objektivave perkatese.

Edhe pse prej nje jave Tirana kryeson e vetme ne klasifikim, e ndjen presionin e madh. Vllaznia (-1 pike) eshte aty, e gatshme per te perfituar nga nje hap fals i bardhebluve.

Kapiteni Devis Mukaj eshte me se i vendosur per te mbajtur lart moralin e skuadres, e cila ne keto jave te mbetura duhet te jape gjithçka per te arritur te titulli i 24-t. Prova e zjarrte eshte sot ndaj Teutes. “eshte nje ndeshje shume e veshtire, perballe nje kundershtari te forte, u shpreh dje Mukaj.

Ne besojme te fitorja, qe eshte alternativa jone e vetme, pasi çdo rezultat tjeter do ta komplikonte rrugen tone drejt titullit”. Po sot golashenuesi me i mire i bardhebluve, Migen Memelli, shpreson te festoje me nje gol datelindjen e tij. Ndersa Agolli, i cili dje ka pesuar nje demtim te lehte, sot do te luaje ndeshjen e fundit me bluzen bardheblu, para se te kthehet ne Finlande, tek ekipi i Vasas.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi