La Liga: Njëmbëdhjetëshi i javës së 27-të

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

La Liga: Njëmbëdhjetëshi i javës së 27-të


Barcelona dhe Real Madridi shënuan fitore në javën e 27-të për të mbajtur ‘gjallë’ garën për titull. Ndeshja kryesore e kësaj jave ndërmjet Atletico Madridit dhe Villarrealit, përfundoi me fitoren e kryeqytetasve. Ndërsa Sevilla dhe Valencia barazuan kundër Malagas, respektivisht Recreativos.

Njëmbëdhjetë lojtarët më të mirë në La Liga për javën e 27-të (3-4-3):

Portier: Diego Lopez (Villarreal)

Mbrojtës: Daniel Alves (Barcelona), Jesus Gamez (Malaga), Juanito (Real Betis)

Mesfushorë: Andres Iniesta (Barcelona), Raul Garcia (Atletico Madrid), Ivan de la Pena (Espanyol), Oscar Serrano (Racing Santander)

Sulmues: Klaas-Jan Huntelaar (Real Madrid), Bojan Krkic (Barcelona), Nikola Zigic (Racing Santander)
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi