Schalke godet shpresat e Bayernit për titull

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26042009

Mesazh 

Schalke godet shpresat e Bayernit për titull
Schalke ka tronditur kampionin në fuqi të Bundesligës, Bayern Munich, të cilin e mposhti në Allianz Arena me rezultat minimal 1-0, duke e lënë ekipin e trajnerit Jurgen Klinsmann në pozitën e tretë.

Halil Altintop ishte ai i cili solli fitoren e Schalkes, me golin e shënuar në minutën e 21-të të ndeshjes.

Në pjesën e dytë të dyja ekipet mbetën me nga 10 lojtarë në fushë pas përjashtimit të Jermaine Jones në radhët e Schalkes me kartonin e dytë të verdhë (70’), dhe të Frank Ribery në radhët e Bayernit, për shkak të faulimit ndaj Jefferson Farfan (76’).

Wofsburg, i cili ruan kreun me 57 pikë, nesër udhëton tek Energie Cottbus dhe mund ta forcojë kryesimin.

Hertha Berlini me 55 pikë gjendet në pozitën e dytë pasi mposhti Hoffenheimin me rezultat 1-0 gjatë të premtes, ndërsa Bayerni në pozitën e katërt mbledh 54 pikë.

Stuttgart, pas fitores 2-0 ndaj Eintracht Frankfurt, ngjitet në pozitën e katërt me pikë të barabarta me Bayernin.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi