Abramovich njeriu i dytë më i pasur në Britani

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26042009

Mesazh 

Abramovich njeriu i dytë më i pasur në Britani


Pronari i Chelseat, Roman Abramovich, është gjendur i dyti në listën e personave më të pasur në Britaninë e Madhe.

Lista e njerëzve më të pasur zyrtarisht do të publikohet të martën në The Sunday Times. Sipas kësaj liste, Abramovich edhe krahas asaj që kishte një rënie të madhe të vlerës së pasurisë së tij, mbetet në pozitën e dytë dhe tash vlen rreth 7 miliardë funte.

I pari në listë është Lakshmi Mittal, pasuria e të cilit për shkak të krizës ekonomike pësoi 61% rënie dhe tash vlen 10.8 miliardë funte.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi