Emeri: “Nuk e di te ardhmen e Viles dhe Silves”

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

Emeri: “Nuk e di te ardhmen e Viles dhe Silves”


Tekniku i Valencias, Unai Emeri nuk ben asnje perpjekje per te zbutur krizen aktuale qe ka goditur skuadren e tij, ndersa pohon se nuk e di cili futbollist nga grupi qe drejton do te qendroje dhe cili do te largohet. Ne pohimin e fundit Emeri le te kuptohet se Valencia mund te detyrohet te largoje 16 futbolliste nga grupi aktual per te ndihmuar ne zbutjen e asaj krize te rende financiare qe rrethuar kete klub spanjol. Figurat kryesore te skuadres si David Villa, David Silva, Jakuin apo Migel mendohet qe te largohen dhe nese ndodh kjo gje, detyra e drejtimit te Valencias behet e pamundur nga Unai Emeri. Por tekniku i Valencias, mbi kete gjendje kaotike te krijuar, ndersa klubi perballet me falimentimin, e shikon te veshtire dhe punen ne kete moment. Objektivat ne fillimin e sezonin gjithnje e me shume po humbasin shanset konkrete per tu realizuar. “Nuk e di se cfare eshte mendimi ne kokat e futbollisteve.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi