Invadim i klonimeve - HiPhone Nano N3+

Shko poshtë

Invadim i klonimeve - HiPhone Nano N3+

Mesazh nga floroS prej Mon Apr 27, 2009 2:47 pmKlonimi i pajisjeve të popullarizuara, siç është ai i iPhone i kompanisë Apple, apo Touch i kompanisë HTC, është bërë aq i rëndomtë sa që nuk paraqet befasi kur një imitim i ri paraqitet në treg.

Për kualitetin e telefonave të klonuar mund të diskutohet (ndodhë të kanë mundësi të cilat nuk gjenden as në pajisjen origjinale, por gjithashtu shpesh u mungojnë disa opsione), derisa nga pikëpamja e dizajnit kryesisht bëhet fjalë për imitime të mira.

Kloni më i ri, i cili vjen nga prodhuesi kinez i telefonave të klonuar HiPhone, është ai Nano N3+. Bëhet fjalë për një telefon me kapak dhe dizajn të bukur të maskës.

Pajisja ka butonin “click” dhe pamja e tij ngjan pothuajse tërësisht në iPod Nano. Ekrani i tij është 2.8 inçësh QVGA i ndjeshëm në prekje, me të cilën vjen edhe lapsi stylus.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi