Xavi: Chelsea nuk luan bukur

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27042009

Mesazh 

Xavi: Chelsea nuk luan bukur

Mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez, thotë se rivali i Ligës së Kampionëve, Chelsea, është një ekip fizik dhe që luan ashpër.
“Ata luajnë një ndeshje shumë efektive, por mbase mund të dalloni se nuk është loja më e bukur për t’u parë. E dimë se çfarë është në gjendje të bëjë Chelsea. Ata luajnë një futboll fizik dhe të ashpër, ndërsa ne dëshirojnë të luajmë ca më bukur”, ka thënë Xavi.“Nëse ne luajmë në mënyrën tonë dhe me ritmin tonë, e dimë se do të jemi shumë të vështirë për t’u mposhtur. Nuk është në stilin tonë të ndryshojmë lojën për shkak të disa ekipeve që luajnë futboll të ashpër”, ka shtuar spanjolli.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi