Sot vjen Internet Explorer 8

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

Sot vjen Internet Explorer 8Tabori Microsoftit ka publikuar lajmin se gjatë ditës së sotme (e enjte), rreth orës 18:00 sipas orës sonë, përdoruesve do
t’u ofrojë versionin përfundimtar të shfletuesit të vet internetit Internet Explorer, i cili ka evoluar deri tek versioni 8.

Pas pothuajse një viti përgatitjes, Internet Explorer 8 do të jetë në dispozicionin tonë gjatë ditës së sotme në 25 gjuhë të
ndryshme botërore, dhe atë nga faqet zyrtare të Internet Eplorer apo nga Microsoft Download Centre, derisa tek përdoruesit të cilët
e kanë të kyçur opsionin Automatic Update shfletuesi do të instalohet automatikisht.

Në të njëjtën kohë Microsoft ka publikuar edhe raportin e vet i cili thotë se Internet Explorer 8
gjoja është dukshëm më i sigurt sesa shfletuesit konkurrentë nga Mozilla e Google.

Raportin për Microsoftin e ka kryer kompania NSS Labs e cila ka publikuar se IE RC1 është madje
69 për qind më i efektshëm në njohjen e sulmeve të ndryshme nga uebi të cilat çdo ditë i ngacmojnë përdoruesit,
derisa në vendin e dytë është kategorizuar Firefox, Safari në të tretin dhe Google Chrome në vendin e katërt.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi