Spamerët shfrytëzojnë popullaritetin e gripit të derrave

Shko poshtë

Spamerët shfrytëzojnë popullaritetin e gripit të derrave

Mesazh nga floroS prej Thu Apr 30, 2009 3:26 pmSiç edhe është pritur, spamerët gjatë disa ditëve të fundit janë duke tentuar të shfrytëzojnë popullaritetin që ka zgjuar gripi i derrave. Numri çdo ditë e më i madh i porosive të padëshiruara brenda vetes përmbajnë shprehjen “Swine Flu” (shqip: gripi i derrave).
Siç raportojnë ekspertët e kompanisë McAfee gjatë disa ditëve të fundit spamerët brazilianë e kanë mbushur hapësirën e internetit me porositë e tyre të cilat përmbajnë tituj si “Madonna caught swine flu!”, “US swine flu statistics” dhe “Swine flu in USA”.

McAfee u tërheqë vërejtjen përdoruesve që në asnjë mënyrë të mos hapin bashkëngjitjet të cilat gjenden brenda porosive të e-mailave dhe të mos vizitojnë lidhjet e internetit të cilat janë radhitur në to.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi