Brendi Google ka vlerë prej 100 miliardë dollarë

Shko poshtë

Brendi Google ka vlerë prej 100 miliardë dollarë

Mesazh nga floroS prej Thu Apr 30, 2009 3:26 pmMakina e kërkimit të internetit Google është e para në listën e brendeve më të suksesshme në botë me përfitim prej 100 miliardë dollarësh amerikanë, janë të dhënat e hulumtimeve të fundit ekonomike.Gjiganti i internetit fiton gati 25 për qind më shumë se konkurrenti i tij kryesor, korporata kompjuterike Microsoft.

Profiti i Google është rritur për 16 për qind vetëm në një vit, dhe mu për këtë me meritë ka zënë vendin e parë në listën e 100 brendeve më të suksesshme në botë.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi