Tekste Kengesh

Shko poshtë

Tekste Kengesh

Mesazh nga floroS prej Thu Apr 30, 2009 4:53 pm

Blero feat. Skillz, Kaos & Lyrical Son - La Vida Loca


Blero:
Ouuuuuuuuu ouuuuuuuuu
Remix
Hey yo Çekiç! This gonna be a hit man !!!

Skillz:
Ska nevoj me cek a jom edhe une bausst yeah (kët biznis shetis biznis close)
Venin e qojm nalt (nese je per rep )
Femnav ju pelqej si mos me pas opsion tjeter
Hej a e din se kur vi (boj qka tum qohet)
E kush e ka menen e madhe kur na vijm ( i zvogelohet)
Nese sjom ne club (vikendeve jom en aeroport)
Senet e mia i nin deri qaty ku mrrin me pasaport..
Hej krejt, krejt e din jena ma t’mirt (anej knej)
Ku jom une edhe femrat mat mirat i gjej (gjej)
Veshum gjon e kom sick dollapin nshpi si butik
Dalim nclub veq per trip skthehum nshpi
pa naj p***…..okejj
Kur jena busy mos na lypni se sna gjoni
Dokum Nice edhe nese bojm spot merr kamer telefoni
Une jom me **** ti per to veq fol
jon paret, Repi, u edhe televizioni.!!

Blero :

La la la la la la - La vida loca na e kem na e bojm si bossa
La la la la la la - La vida loca REMIX me dosta

F-Kay
Bosat ne club qoni durt nalt dashni per hip-hop Remix so hot

K-os:
Une boj muzik se di me bo mire (e ty t’pelqen)
Tash e din ti per qka munesh mem thirr(se o n´refren)
Qyky sen ty ka met bo mu ni mire (qata po kcen)
Kur kryhet prap en fillim e kthen
o o o yeah !!
K A O S
Prap ki me thon (oh yes)
Secilin sen qe e bojna prap ka me kon (sukses)
Kerkush nuk osht qaq (Nice)
Kerkush s´e qon qaq (High)
Kerkush s´e qon clubin ma nalt kur osht en bin me (t’mdhaj)
Nuk jena underground e bojm po ju se merrni vesh
S´jena as komercial veq qe bojna hite shpesh
Hite fresh per krejt senet e kena gjet ni mes
Mos um kallxo qka po menon nese nuk t’ves
Okey..
Kualiteti kushton
Une se blej se e kom
E shes me shumic per secilin qe don
Kshtu qe (yeah yeah) lem me ba qka du edhe ki qka ngon
(yeah yeah) ma mire se konga jem hiq kerkush se bon.!!

Blero:
La la la la la la - La vida loca na e kem na e bojm si bossa
La la la la la la - La vida loca Remix Me dosta

F-Kay
Bosat ne club qoni durt nalt dashni per hip-hop Remix so hot

Mc Kresha:
Sjom …
skom …
Lek shtoj rep boj repoj si BOSS
Ata qe thojn e boj per fam le te **** teton
Lekt si boj vet infinit i bojm tan
M´sheh n’rrug dokna shum cool me shok tu…
Mos u bo Full se hup nuk t’gjojn as ne Youtube
E bijna e shijoni hitin ma te riun kur hina na e shohim Genten
Ti ki perforcus veq na ma shum se ti nihum.!!

Lyrical Son:
La vida La vida La vida loca
Une jom “debaus bosi i krejt Bossav
Jena repera babes jena repista
Prej t’hanes deri t’hanen na gjen n’maje t`top-listav
Fresh.. prej mahalles une jom Lyrical Son a.a.a.a
Remix !! Drejt n´mikrofon
Je ka lyp rep
A po don Flow
Nuk e bojm njejt
Une kom Show
Po don fam qe une ta dho, a po don kesh boma ni zo.!!

Blero:
La la la la la la - La vida loca na e kem na e bojm si bossa
La la la la la la - La vida loca Remix Me dosta

F-Kay :
Bosat ne club qoni durt nalt dashni per hip-hop Remix so hot

Ledri:
Bossat jon n´club qoni dut nalt qoni durt naaaaalt
Ju qe keni dashni per hip-hop qoni durt naaaaalt

Blero:
Un jom playboy baby un jom ai bossi
Sponzori yt e thoben ta sosi (sisisi)
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Labi - Buzet e tua

Mesazh nga floroS prej Thu Apr 30, 2009 4:53 pm

Labi - Buzet e tua

Nuk e di këto buzet tua
qysh me kan mashtru
veq ni her un i shijova
spo muj me i harru (2x)

Sa mendoj te ndahem
sa mendoj met lan
prap une po pendohem
se ty te kam xhan (2x)

Nuk e di këto buzet tua
qysh me kan mashtru
veq ni her un i shijova
spo muj me i harru (2x)

Nuk po muj pa të pa
dita nuk pom shkon
smuj me ty me u nda
zemra te kerkon (2x)

Nuk e di këto buzet tua
qysh me kan mashtru
veq ni her un i shijova
spo muj me i harru (4x)
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Genc Prevlukaj & Mirsa Kerceli - Ata kane nevoje

Mesazh nga floroS prej Thu Apr 30, 2009 4:54 pm

Barbecue,shpi e lezetshme sweet,
njerzt i zgedhin me gisht elit,
femna t’mira at natë,te ti shum shmek,
n’qender t’vemendjes me nje gote,zheg,
i zgedhum dy se s’bojke ma me prit
dy dhomat u ndam me shokun tim,
i vetmi dallim mes neve at nat ,
un pata kondom kisha mbrojtje n’shtrat,
ti s’deshte me arsyen qe priton mu lodh,
thojshe un jom me fat mu nuk um ndodh,
mi rrehshe kraht se more seriozisht ,
me sens t’humorin at nat vazhdimisht,
ja bone rafsh vetes se ti nuk e pate veshtir,
disa muj ma von pe vren s’po ndjehesh mire,
kontroll mas kontrolle pe nuhasin,naiv,
rezultati i fundit i rrshoj vi pozitiv.

ref (Mirsa)
nese krejt te ikin shpinden ta kthejn
mua pran teje dot me gjejn
(ata kan nevoj)
kan nevoj per shpres
kan nevoj per forc
per jet te re,per ne..

gentz:

Miqt e mir e kan ndryshe n’kriz nuk t’lajn vet,
s’do me than qe infektohesh,nese me to veq flet,
ose e kap perqafe ,
ose doren ja shtrengon,
ose naj dit vere n’bazen me to kur t’shkon,
“Nuk bon” trajtoje njejt let o me thy,
jepi forc e shpres jepi qels per dry,
(shembull)
qysh jemi kan prap, prap dalim ,
bashk ne qdo ven ne qdo hap,
prap folim si dikur ,
mes nesh nuk ka dallim,
edhe pse mir e dim qe mbrapa ska kthim,
seriozisht kjo pun ndodh niher,
veq ni gabim i vogel n’qaf t’merr,
jaran ni kondom ke dallimi jon,
pendimi o’i vleshem po jo kur bohet von,
kishe pas qef me kan krejt ni anderr,
I Love U Just Like My Brother ,

ref (Mirsa)
nese krejt te ikin shpinden ta kthejn
mua pran teje dot me gjejn
(ata kan nevoj)
kan nevoj per shpres
kan nevoj per forc
per jet te re,per ne..
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Elvana Gjata - Vetem ty te kam

Mesazh nga floroS prej Thu Apr 30, 2009 4:55 pm

ouuu
ditet me te mira i kalojvetem me ty
oret dhe minutat si harrojjj
mbylli syt ti te me
ndjesh ti gjithon jam me tyy
me kerko me kerkooo
te lutem me kupto kur nuk te
e mbaj inat dhe pse lotet i fshehh
ohouu
un e di nje perqafim nga ty sa
shum qe me mungon

ref2#. vetem ty te kam zemer tyy
arohu me pran te shoh ne syy
mos ki frig te kam shpirt
jam ok te kisha dhe ste kisha

mmm ohh sa dua te me thuash te dua
sa dua te me thuash tani
baby ti je ajo qe me mungon… tiihh

ref4#. vetem ty te kam zemer tyy
arohu me pran te shoh ne syy
mos ki frig te kam shpirt
jam ok te kaam shptirt kisha dhe ste kisha
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zajmina Vasjari - Facebook

Mesazh nga floroS prej Thu Apr 30, 2009 4:55 pm

(Jam munduar te ta them)
Sonte vendosa te jem vetem
sillem kot
beje kete nate nje nate tjeter
rri dhe mendoj
ndoshta mania qe kam facebook
nuk me leshon
vetem kerkesa qe vijne pa fund…
kerkojne…

Jam fiksuar ne nje ftese
eshte profili i nje eks
syte i kam ne fiksim
shoh foton e tij
emri nuk eshte i vertete
do ta ruaj si sekret
me vjen nje lajmerim
nje koment nga ai…

(REF:)
Jam munduar te ta them
une per ty gjithmone do jem
zemren time ti e ke
te dua me tha
dhe pse tani je nje superstar…
nje superstar…

Jam fiksuar ne nje ftese
eshte profili i nje eks
syte i kam ne fiksim
shoh foton e tij
emri nuk eshte i vertete
do ta ruaj si sekret
me vjen nje lajmerim
nje koment nga ai…

(REF:)
Jam munduar te ta them
une per ty gjithmone do jem
zemren time ti e ke
te dua me tha
dhe pse tani je nje superstar… (2xREFREN)
nje superstar…
nje superstar…
nje superstar…
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dafina Zeqiri feat. K-OS - Bla bla bla

Mesazh nga floroS prej Thu Apr 30, 2009 4:56 pm

M’fal M’fal okej mshoma ki t’drejt,m’fal mfal tlutna grrithum grrithum kom ki t’rejt. m’fal m’fal…

T’lutem gojen mos e qel,per diqka qe shihet vet,mooos me thuuuaaj se vepra jote flet

Ref:Baby stop,Honey me ngadal,nuk lahesh te une me nje mfal.Blla blla blla who do you mean,bere krim e tash mbaje mbi shpine

T’lutem gojen mos e qel,kur ajo osht me ty n’shtrat,mos mu afro se puna jon e pat

Ref:Baby stop,Honey me ngadal,nuk lahesh te une me nje mfal.Blla blla blla who do you mean,bere krim e tash mbaje mbi shpine

Menon qe je nonstop n’qender t’vemendjes,nuk je nonstop n’qender t’vemendjes,se se vren kur un foli n`pimmob,je nxon para pasqyres me make-up,spot thom mfal veq pot kallxoj qysh ke puna,ajo erdh te une,vet une e nxuna,qa me bo kaniher nuk menoj larg,kaniher s`menoj me kry as punen qe don,thom jo jo,knej thom kurr se lo,per her t`dyt gabimin me bo,pom ndodh edhe ma mem ndodh prap nese jena n’rrug a jena n’club,nese ti nuk e merr vesh kurr smunet me kon gabim,se kurgjo ska ndodh nese kerkush se din,e tash thuj qka dush sa dush bertit per mu ma i rendsishem jom une se ti yeaah…

Ref:Baby stop,Honey me ngadal,nuk lahesh te une me nje mfal.Blla blla blla who do you mean,bere krim e tash mbaje mbi shpine(x2)
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

West Side Family - Jehone

Mesazh nga floroS prej Thu Apr 30, 2009 4:57 pm

West Side Family - Jehone

A kane goje me thon’ keto male…
A kane goje me thon’ keto fusha…

Jam shkemb,
Jam gur,
Jam rrenje,
Jam stuhia!

Jam shpate,
Jam zjarr,
Barut,
Historia!

Jam force,
Jam shkemb,
Jam rrenje,
Jam e vjeter!
Jam rrenje shume e thelle, e gjalle dhe e vertete!

Jam Lab laberie,
Ison mbama gjate!
Kam vellezerit nga malesia,
Kjo toke te gjithe na mban!

Me nje gjuhe na kendon nena, shprehet dashuria!
Kjo eshte gjuha e Shqiptarit, me e vjeter se e vjetra

Kosove, mireseredhe ketu ku te takon!
Ku flitet gjuha jote, kendohet kenga jone!
Ketu ku bucet veni e ndizet toka zjarr!
Jam i pare e do te mbetem, 100 perqind Shqiptar!

A kane goje, o me fol’ keto male,
E me tregu’ kush ka shkel’ mbi to,
Do tregojne se kane gjurme Shqiptare,
Aq te vjetra, o sa ato!

A kane goje me thon’ keto fusha,
Kush ka ec’ e ka luftu’ per to,
Do tregojne se kane qene Shqiptaret,
Ne mijera vjet, o te vetmit, o!

A keni vesh, o me degju’ tupanat!
Tek kercasin, tek bucasin, o!
Eshte jehona e Shqiptarit!
Le te bien, le te djegin, o!

Histori me vete, krenare ndaj gjithe botes,
Se jemi gjak i vjeter, gjak Kastriotesh!
Kemi trimerine, kemi dhembshurine,
E shenjta Nene Tereze ketu ka origjine!

Ketu kane origjine trimat e Adem Jasharit,
Me trup e mbrojten vendin si tradita e te parit!
Ketu ku ze vend fjala e ligj eshte bujaria,
Nder vite ne bedena edhe trimeria,
Nuk u asgjesua dhe ngelet amanet!
Ismail Bej Vlora, biri i bregdetit,
Ne kembe e coi flamurin, sic ka qene me pare,
Tregoi identitetin 100 perqind Shqiptar!
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Elvana Gjata - Nuk jane me

Mesazh nga floroS prej Thu Apr 30, 2009 4:58 pm

Jo! ajo nuk e do
për një tjeter lutet, lutet
dhe ai po fiket, shuhet.
Ai pret një fjale të saj
hera e pare qe lutet, lutet
me nuk puthen

REF: ouuuuu
Nuk jane me puthjet e tij
Nuk jane me puthjet e saj
mbeti vetem nje kujtim
te dy kane faj
puthjet e saj nuk i gjen jo jo ai
ishte puthja me e ngrohte
nga lotet e tij
nga lotet e tij
nga lotet e tijaa
nga lotet e tij

Ai veten nuk e do
fjale e fundit sot po shkruhet
mbetet nje kujtim qe s´thuhet
ajo jo nuk ka motiv te qaj drejt nje fundi shkojne dhe luten
me nuk puthen

REF:
nuk jane me puthjet e tij
nuk jane me puthjet e saj
mbeti vetem nje kujtim
te dy kane faj
puthjet e saj nuk i gjen jo jo aii
ishte puthja me e ngrohte nga lotet e tij
nga lotet e tij
nga lotet e tij
nga lotet e tijaa
nga lotet e tij
ouuuuu
Nuk jane me puthjet e tij
Nuk jane me puthjet e saj
mbeti vetem nje kujtim
te dy kane faj
puthjet e saj nuk i gjen jo jo ai
ishte puthja me e ngrohte
nga lotet e tij
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tekste Kengesh

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi